Cult of Fire, Mallephyr, Solipsism

8.4. 2023

Cena: 400 Kč
Vstupenky budou v prodeji pouze na místě!
Vystupující kapely:
Cult of Fire je atmosférická metalová kapela s hinduistickou a buddhistickou tématikou, která vzplála v roce 2010. Přestože se v počátcích své existence kapela zaměřovala na jiná témata, vše se změnilo v roce 2013 s albem „मृत्यु का तापसी अनुध्यान“, které bylo podle kapely „nejkomplexnějším a nejhlubším uměleckým dílem“, které doposud vytvořila. Album bylo postaveno na tématech bohyně Kálí, Aghorů a pohřebních rituálů v Indii a blízkém okolí.
Před každým albem Vlad cestuje do Indie, kde čerpá inspiraci a energii, kterou pak vkládá do hudby a pódiové prezentace kapely. Z velké části pocházejí pódiové rekvizity z Indie a Nepálu. Cult of Fire je zhudebněná pocta a uctivani Hinduistických a Buddhistických božstev a jejich koncerty jsou jako výstava tantrických rituálů, Aghorů, Kali, Shivy a dalších božstev. Pokud chcete vidět prastaré rituály, cítit vůni orientu a přenést se tisíce kilometrů na východ, pak je Cult of Fire to, co hledáte.
Plzeňská black/death metalová kapela MALLEPHYR vznikla v roce 2014 a od té doby vydala dvě studiové desky. Obě vznikly v pražských KSV Studios pod taktovkou Karla „Sheafraidha“ Švejnohy.
Za dobu existence MALLEPHYR odehráli desítky koncertů, například na Brutal Assaultu, Phantoms of Pilsen nebo Enter the Eternal Fire Festu, dále zahráli v klubech před kapelami jako DARK FUNERAL, KRISIUN, NOCTURNAL DEPRESSION, FORGOTTEN TOMB, ORANSSI PAZUZU, ROTTING CHRIST, ACHERONTAS nebo THE STONE.
Aktuálně mají MALLEPHYR nahránu třetí studiovou desku, z níž také zazní ukázka. Vznikala v letech 2020 až 2022, opět byla nahrána v KSV Studios, mastering tentokrát proběhl v Enormous Door v USA. MALLEPHYR v současnosti hledají label, který třetí desku vypustí do světa.
Z Banskej Bystrice sa hlásia Solipsism, ktorí vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou, alebo ako to nazývajú oni – negative black metal. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EPčko v roku 2020 a štúdiový album Our Night Never Ends v 2022.
The poster art was created by Dhomth.
https://www.facebook.com/dhomth

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter