Sára cieslarová

Sárinka se narodila 28.3.2012 jako normální zdravá holčička. Při preventivní prohlídce ve čtyřech měsících si paní doktorka všimla neobvyklých pohybů očí a zpomaleného psychomotorického vývoje. V tento den začala etapa bezpočtu vyšetření a hospitalizací v Třinecké a Brněnské nemocnici. Po tříměsíčním čekání plném strachu, otazníků a doměnek nám byla sdělena diagnóza - vrozená vada zrakového nervu a nenávratné poškození sítnice obou očí, tzn. vrozená úplná slepota.

 

Abychom věděli jak se Sárinkou nejlépe pracovat, jaké hračky pořídit a jak vůbec přizpůsobit domácnost jsme kontaktovali Ranou péči, která nám ve všem ochotně pomohla a stále pomáhá.

 

Nyní Sárinka chodí do první třídy základní školy v Košařiskách a společně s asistentkou pedagoga zvládá výuku bez problémů. Jsme vděčni vedení školy a celému pedagogickému sboru za to, že si byli ochotni vzít takové sousto jako je zařazení nevidomého žáka mezi zdravé děti.

 

Sára miluje hudbu a proto také navštěvuje hodiny klavíru a zpěvu. Rádi bychom jí její vzdělávání ve škole a taktéž na hodinách klavíru co možná nejlépe zjednodušili speciálními pomůckami pro nevidomé, které jsou bohužel v mnoha případech extrémně nákladné.

 

Sárinka je hodná a neustálá vysmátá holčička a společně se svým osmnáctiměsíčním bráchou nám dělají každý den krásným.

 

 

POMOZME SPOLEČNĚ  Sárince.

Číslo bankovního účtu pro Sárinku

2200443710 / 2010

variabilní symbol - 1919

Copyright © 2016 rokac.cz

Created by

Číslo bankovního

účtu pro sárinku