pomáháme

Každý rok se snažíme finančně pomoci dítěti v nouzi. Přispět můžete jak přímo v rokáči, tak online. Více info níže.

Letos pomáháme mikovi

Ahoj! Jmenuji se Mike.

Ještě mi není ani 5 let a už toho mám tolik za sebou. Když jsem byl ještě mimčo trápily mě svalové křeče a s tím spojené hrozné bolesti, hodiny cvičení Vojtovy metody a Bobatha. Ale zvládl jsem to a spolu s Mamčou a bráškou začal chodit (teda nejdřív jsem se vozil v kočárku nebo nosil) po horách.

Zrovna když jsem začal zdolávat vrcholy po svejch tak mi 14.12. 2018 z ničeho nic diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukemii. Pro mě to znamená 2 roky na léčbě, 2 roky na chemoterapiích a to za předpokladu že vše půjde tak jak má. Nejhorší rok, který jsem strávil téměř celý v nemocnici, mám za sebou! Nyní jsem v půlce léčby. Nemám žádnou imunitu, kvůli vedlejších účinků léků špatně chodím a tak rehabilituji, lepí se na mě každý bacil, baštím hromadu léků a vitamínů, mám speciální diety, nemůžu mezi děti, do školky, do kolektivu, na veřejná koupaliště, apod. Druhým domovem se mi stala nemocnice v Ostravě, kde mám úžasné doktory i sestřičky a jsem tam rád. Boj se škaredou nemocí bych nezvládal tak dobře, kdyby nebylo mého staršího brášky Marca, který má 6 a půl a je mi velkým parťákem a mé maminky, která je neustále se mnou a stará se o mě i brášku. Kvůli mé léčbě přišla o práci a jako mamka samoživitelka to nemá s námi lehké.

Našim společným velkým přáním je abych se nadobro uzdravil a maminčiným přáním je dopřát mě a bráškovi i přes ty všechny překážky krásné a šťastné dětství!

Stejně jako v minulých ročnících i letos s námi spolupracuje Charita Jablunkov, díky které můžete podpořit nemocného Mika bankovní transakcí.

➡️ č.ú. 2200443710 / 2010 s variabilním symbolem 2020.

Pomoci může i sdílení

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter